#Code Week! certyfikat!

Za udział w tygodniu kodowania otrzymaliśmy certyfikaty! 

19.10. #codeweek - programuję w szkole!

18.10. Na jaki kontynent zaprowadzi mnie kod?

17.10.

Tabliczka mnożenia i dzielenie z Ozobotami. Przy tym współpraca w grupie. I czy kod dla wszystkich Ozobotów jest taki sam? 

Oto nasze plakaty o planetach Układu Słonecznego.

Made with Padlet

Dzień Nauczyciela

to święto nas wszystkich! Bo nie byłoby mnie bez Was - moich uczniów! Bardzo Wam dziękuję kochani uczniowie, za wszystkie serdeczności, którymi mnie obdarzyliście! Dziękuję Wam Rodzice - za zaufanie i współpracę! Kubek i certyfikat wycisnął mi łzy!

Z wielką przyjemnością nosiłam dzisiaj koszulkę przez Was zaprojektowaną! 

Pamiętajcie! Jesteście dla mnie ważni.

O małym zającu Feliksie, który zwiedza świat!

Feliks, to pluszak, ulubieniec Zosi. Zosia mieszka w Niemczech. Pewnego razu, Feliks zagubił się na lotnisku. I tak zaczynają się jego przygody.

To kolejna książka, którą poznaliśmy na Przystanku Czytankowo. Dzisiaj książkę została wysłana już dalej - do Warszawy.

Made with Padlet

Miejsca, które odwiedził Feliks zaznaczaliśmy na mapie świata. 

Ponieważ trwa Code Week, mapa z podróżami posłużyła do zakodowania trasy Feliksa.

Co to znaczy kochać?

Czy miłość jest potrzebna? Co by było gdyby miłości na świecie nie było? Takie trudne tematy podejmowaliśmy. Słuchaliśmy wierszy Księdza Jana Twardowskiego i zastanawialiśmy się co to znaczy kochać?

 

Wczoraj rozmawialiśmy o niepełnosprawności, oglądaliśmy obrazy malowane przez osoby bez rąk i nóg. Dzisiaj próbowaliśmy malować farbami ale trzymając pędzelek w ustach.  To jest bardzo trudne.  

Rozpoczął się właśnie EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA CODE WEEK.

 

Oczywiście włączamy się w akcję! Układaliśmy kwadraty z warunkami i programowaliśmy roboty z podziałem na grupy.

Frankoloty

Nasz Franek jest specjalista od samolotów z papieru. Zgodnie oznajmili to moi uczniowie. Prezentował nam krok po kroku, jak zrobić najszybszy Frankolot:)

Franek zrobił animację poklatkową prezentującą jak zrobić taki szybki Frankolot.

Gra strategiczna

Gra strategiczna z klockami bardzo nas wciągnęła. 

A o co w niej chodzi?

Przed nami dwie wieże z 5 klocków. Losujemy, kto zaczyna rozgrywkę. W jednym ruchu możemy zabrać jeden klocek, dwa a nawet całą wieżę. Wygrywa ten, kto ostatni zabierze klocek.

Światowy Dzień Nauczyciela

Z okazji tego dnia dla wszystkich moich uczniów!


Co u nas w pierwszym tygodniu października?

Dotarł do nas ozobot wygrany w konkursie! Nie mogliśmy rozpocząć dnia inaczej jak od zajęć z Ozobotem.  Pierwsza akcja z Ozobotem to  - matematyka - ozobot - na karteczka pisaliśmy działania (dodawanie, odejmowanie i mnożenie), następnie Ozobot wybierał z jakiej puli wybieramy działania. Pracowaliśmy w grupach. 

Druga - to ortografia - Ozobot wybierał czy mamy zapisać wyraz z ch, h, rz, ż czy ó. Każdy był zaangażowany, ponieważ robocik wędrował z ręki do ręki:) i ten kto miał ozobota zapisywał wyraz.

Później układaliśmy zdania z wybranymi wyrazami. 

 


Wystawę prac Krzysia można oglądać jeszcze do połowy października. Kto nie widział to proszę się śpieszyć.  A dzisiaj do klasy trafiła przesyłka skierowana do Krzysia! Prosto z Olsztyna! Pani Jola Okuniewska z mężem podziwiali prace Krzysia na stronie facebookowej szkoły i postanowili sprawić Krzysiowi prezent! Pani Jola jest cudną osobą o czym przekonałam się po raz kolejny!

Zobaczcie! 

Z tematyki lasu przeskoczyliśmy do grzybów. I takie piękne okazy pojawiły się w naszej klasie. 

Tata Rozalki przeczytał nam fragment książki "Magiczne drzewo". Akurat świetnie wpisuje nam się w temat naszych zajęć. Jednym z zadań było napisanie opowiadania o magicznym drzewie:)

magiczne jesienne drzewa

Na bieżąco korzystamy z możliwości wyszukiwania informacji. Sprawdzaliśmy drzewa liściaste, iglaste, krzewy oraz szukaliśmy jak obliczyć wiek drzewa. Później te informacje wykorzystywaliśmy w praktyce. Wyszliśmy z miarkami na boisko i do pobliskiego lasku. Okazało się, że brzoza na naszym boisku ma 34 lata, a całkiem nieduży dąb 14 lat.